18 Листопада, 2015

Так як розмитнення авто в Україні все ще досить дорого обходиться, багато хто шукає можливості як здійснити ввезення авто в Україну без оплати розмитнення. Насправді Законодавство України дозволяє ввезти авто в Україну без сплати податків і митних зборів в деяких випадках.

Розглянемо всі відомі нам методи ввезення автомобіля в Україну без розмитнення.

№1 Тимчасове ввезення, або транзит:

 1.  Для громадян України (резидентів, прописані і живуть в Україні) 5 днів або 10 днів перебування на території України залежно від пункту в’їзду і виїзду.
 2. Для громадян України, які живуть, працюють за кордоном і перебувають на консульському обліку в країні проживання можна ввезти авто на період до 60-ти днів протягом 1-го року, або сумарно по кілька днів в сумі до 60-ти протягом одного календарного року;
 3. Для іноземців (нерезидентів України) на період до 1-го року.

Майте на увазі, що згідно з митним законодавством України та людина яка в’їжджає в Україну має виключне право керувати цим транспортний засобом у режимі тимчасового ввезення на території України без права передачі іншим особам, у тому числі за дорученням, за винятком умов передбачених законодавством. Так само не допускається використовувати такий автомобіль в комерційний цілях.

Деталі: Митний Кодекс України Cтаття 95. Строки транзитних перевезень

№2 Автомобіль для інвалідів:

Детальніше в цій статті >>

№3 Для учасників АТО:

готуються законопроекти щодо скасування ввізних мит 10% при розмитненні авто для учасників АТО, але ПДВ 20% і акцизний збір все ж залишиться. Планується дозволити вивезти тільки один автомобіль без мит для учасників АТО з обов’язковою реєстрацією саме на його і без права продажу протягом 1 року.

№4 Для громадян які переїжджають жити в Україні:

 1.  Для громадян (резидентів), при ввезенні на територію України автомобілів громадянами у зв’язку з переселенням на постійне місце проживання в Україну звільняються від оподаткування митними платежами відповідно до цього Кодексу на умовах:


  – Авто підлягає постановці на тимчасовий облік в ДАІ на строк до двох років;


  – Авто може бути відчужена або передана іншим особам (крім членів сімей таких громадян) лише після сплати особами, які ввезли їх в Україну, всіх митних платежів за ставками, чинними на день подання митної декларації;


  – Така машина повинна бути зареєстрована на майбутнього жителя України в іншій державі не менше року до ввезення в Україну;


  – Майбутній мешканець України повинен мати не менше 18 років;


  – Майбутній мешканець України повинен прожити в тій країні, яку він залишає, не менше трьох років;


  – Ввезти авто на територію України потрібно впродовж 6 місяців з дня отримання дозволу на проживання в Україні.


  Деталі:Митний Кодекс України частина 10, 11 Стаття 374. Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України 
 2. Для іноземців (нерезидентів), якщо житель іншої країни переїжджає в Україну, то він може привезти з собою один легковий автомобіль без сплати митних податків і зборів. При цьому потрібно дотримуватися умови:


  – Така машина повинна бути зареєстрована в іншій державі не менше року до ввезення в Україну;


  – Майбутній мешканець України повинен прожити в тій країні, яку він залишає, не менше трьох років;


  – Ввезений таким чином автомобіль не можна продати в Україні протягом 24 місяців з дня отримання української реєстрації.

№5 Авто отримане на міжнародних змаганнях:

українським спортсменам дозволяється ввезти без сплати митних платежів та зборів, автомобілі, виграні за кордоном в якості нагороди або призу на міжнародних змаганнях.

Деталі:  Митний Кодекс України пункт 6 частина 10 Стаття 374. Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України

Для тих, хто не має можливість скористатися методами описаними вище, при ввезенні авто в Україні потрібно сплатити податки та митні збори, розрахувати платежі можна на нашому калькуляторі розмитнення.

Кому нужно составить промежуточный баланс при ликвидации ооо образец 2016 на нашем сайте скачайте.
Без коментарів